Uus moodulmaja ?

Kuigi suurem osa Eesti arhitekte ei pea moodulmajadest suuremat lugu, ei ole tegelikkuses asi siiski nii hull. Tänu sellele, et meie põhjanaabrite seas on sellised kodus väga populaarsed siis on nad leidnud ka Eestisse oma tee.

Kui arvestada tänast päeva siis moodulitel pole häda mitte midagi, sest neil on väga suur arhitektuurivõimalus. See aeg, kus kõik majad olid ühesugused on möödanik, ning võimalik on tellida vägagi erinevaid majatüüpe ning lahendusi.

Mis muudab asja veel eriti heaks on kiirus ja soodne hind mis ületab kaugelt teisi maju.

Arvestades majanduskriisi aegasiis keegi ei alustanud väga oma uue kodu rajamisega, sest kindlaks takistuseks oli raha. Alati on võimalus raha laenata kuid, milleks raha laenata kui raha nagunii pole algseltki, nii kaob ka mõte suure laenu võtmisel.

Seetõttu on minu arvates ootuspärane, et pered, kes plaanivad mõistliku hinna eest oma majani jõuda, vaatavad moodulmajade poole. Moodulmajade firmasi on kuhjaga ning raske valida mõistlikku. Põhiline, mille järgi valida, peaks olema ennekõike tehasepaketi sisu ja selle kvaliteet ehk milline on maja energiasäästlikkus, milliseid uksi ja aknaid kasutatakse.

Lihtsa näitena võib tuua kohe üle lahe kus näiteks üks ettevõte pakub sada kolmekümment maja ja selle paigaldust umbes 39 000€. Eelmise näite moodulmajad on tagatud A klassi energiamärgistusega ning võib ka panna nelja klaasiga PVC aknad mis teeb kodust juba väga energiasäästliku koha.

Kuna moodulmajade elemendid pannakse kokku tehase ruumides siis üldiselt on tööde kvaliteet super. Seda olulisem on aga maja korrektne püstitus ning selle valve. Töötajad kes hakkavad maja kokku panema peavad olema kindlasti saanud mingisuguse koolituse või õpetuse, muidu võivad nad lihtsa vaevaga midagi kahustada.

Kui olete tellinud maja paigalduse tunduvalt endast kaugemal siis lisaraha maksta mõnele turvafirmale on täiesti loogiline, vastasel juhul võib kiirelt mõni aken või uks “minema jalutada”. Näiteks tehasepaketi paigaldamine võtab üldjuhul aega ainult 1-3 päeva (vundament peab varem valmis olema) ja ülejäänud tööd veel u. 2 kuud ning selle tarbeks omanikujärelevalve hankimine on igati taskukohane ja mõistlik investeering.

Tehase paket mooduli puhul on ilmselt ainult 35-45 protsenti kogu summast. Arvestades täiesti vahepealset maksumust siis maja koguhind võib tulla u. 130 000€. Olenevalt majast ja asukohast võib summa olla tunduvalt suurem või pisem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga