Mööblite kuninganna on endiselt pehme mööbel.

Mis vahe on üldse pehmel mööblil ning kõval mööblil ? Siinkohal peame mõtisklema toote valmistamisele kulunud vaevale. Kvaliteet on kogu meeskonna hoiak tootmise igapäevases tegevuses. Iga tootmisüksuse lüli A-st Z-ni teab, mille eest vastutab ja millest ta on sõltuv. Visuaalsest poolest on kõige tähtsam riie millest diivan tehtud on. Üldjuhul mööbli ostul vaadatakse seda, et mööbel oleks lihtsasti puhastatav ja peaks pikalt vastu ka koduloomade olemasolul, siis pehme mööbli puhul peaks lugema vaid luksus ja mugavus. Kangaid on erinevaid. Üks võimalus on täiesti puuvillane, teine variant on sünteetilisest segust koosnev. Vältida 100% sünteetilist kangast. Hinna suhtes on see ilmselt kõige mõistlikum, kuid jällegi peale istumise ja püstitõusmisega tekib staatiline elekter mille külge hakkab tolm nakkuma. Täis sünteetiline kangas võib kergesti välja venida ning hakata rebenema. Kanga alus peab seega vähemalt 60 ulatuses olema puuvillane. Kuidas peab riie vastu määrdumisele ? Kauplusest tasub küsida, kas kanga pind on töödeldud spetsiaalse mustust tõrjuva materjaliga (nn teflon-töötlus). Elutoa diivani puhastus võiks käia ikkagi kiirelt, sest see on kõigile nähtav ja omab rohket kasutust. Esemed mis ei kannata märgpuhastust ei ole kõige otstarbekamad rohke kasutusega tuppa. Venivus ? Reklaamivälimus kaob kiirelt kui materjalid saavad venitust tunda, materjal hakkab lihtsalt kotti kiskuma nagu väsinud autoiste.

diivan voodi tugitool

Topilisus ? Parim variant on katteriide puhul puuvilla ja sünteetika segu. Villane riie hakkab kiiresti oma ilusat pehmet väljanägemist kaotama kui peale tekivad topid. Ka gobelään võib olenevalt kanga koest muutuda topiliseks. Gobelääni kude on sageli selline, kus kanga pinnal on reljeefse pinna moodustumiseks sisse kootud nn pikad niidid. Need jäävad majapidamises ette ning kuluvad muust kangast kiiremini, mistõttu kangas muutub inetuks. Hõõrduvust on võimalik mõõta Martindale ühiku järgi mis võiks olla vähemalt kakskümmend tuhat. Iga vähegi kvaliteetsem toode võiks omada kirjeldust milline on ta kattematerjal ning kuidas selle hooldus välja võiks näha. Pehmet mööblit ostes peaks ostja vaatama kohe ka mööblieseme alla. Väga põhjalikult valmistatud esemed on alati ümbritsetud ka altpoolt katteriidega, et poleks niiöelda mööbliskiletti kuidagi näha.

Kui esemetel on mõni lisafunktsioon siis tasub selle liikumise libedust ning jõurakenduse vahekorda hinnata kriitilise pilguga. Tähelepanu võiks pöörata ka voodipesukastidele. Lihvimata ja viimistlemata vineerist kastid kaua vastu ei pea. Istumiskohtadega võid näha erinevust sikksakk vedrudega ja alusplaadiga mööblil. Kõige kvaliteetsem nendest võimalustest on sikk-sakk-vedrudega mööbliese. Kindlasti tasub vaadata töö teostamise korrektsust: õmblused peavad olema sirged, piste pikkus ei tohi olla liiga suur. Vahe võiks olla 4 millimeetrit. Mitte kusagilt ei tohiks paista narmendavaid mööbliriide servi ega riide kinnitamiseks kasutatavaid püstolklambreid. Vältimaks põrandate kraapimist, peavad mööblijalgade all olema tallavildid. Jällegi ettevõtte kes tahab pakkuda parimat on kindlasti juba sellistele asjadele mõelnud. Hästi valmistatud ja hooldatud mööbliesemed peavad vastu aastakümneid. Oma koju leiad ilusa mööbli www.practica.ee-st.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga